EN Kontaktai
 
Teo.ltVersluiNaujienosDebesų kompiuterijos paslaugos – įmonės našumui didinti

Debesų kompiuterija

 
2012-03-13

Debesų kompiuterijos paslaugos – įmonės našumui didinti

Vienos iš pasaulyje pirmaujančių informacinių technologijų mokslinių tyrimų ir konsultavimo bendrovės „Gartner“ analitikai prognozuoja, kad vis labiau modernėjant technologijoms, 2012 metais ir vėliau vis daugiau įmonių turės pasitelkti debesų kompiuterijos sprendimus, kad galėtų padidinti savo darbo našumą ir būtų sėkmingos konkurencinėje kovoje.

  

Štai dar keletas „Gartner“ prognozių dėl debesų kompiuterijos paslaugų plėtros:

 

2016 m. pabaigoje daugiau nei 50 procentų iš 1000 didžiausių pasaulio bendrovių laikys klientams reikalingus duomenis „debesyse“, arba interneto talpyklose. Kad išliktų konkurencingos, pasaulio įmonės verčiamos mažinti veikos išlaidas ir didinti darbo našumą. Atsižvelgiant į tai, apytikriai 20 procentų įmonių jau 2011 m. pradėjo kai kuriuos klientams reikalingus duomenis laikyti privataus ar viešojo paslaugų teikėjo siūlomuose interneto kataloguose, kitaip – interneto talpyklose.

 

Apie 2016 metus mažiausiai 50 procentų įmonių el. pašto vartotojų juo dažniau naudosis per interneto naršyklę ar mobilųjį įrenginį nei monitoriuje. Tai verčia paslaugų teikėjus diegti mobiliuosiuose įrenginiuose naujas programas: nuo bendradarbiavimo, susirašinėjimo realiu laiku, vaizdo konferencijų iki socialinių tinklų ir bendro naudojimo dokumentų.

 

Apie 2015 metus 80 proc. debesų kompiuterijos paslaugų kaina išaugs, nes į ją bus įtrauktas mokestis už elektros energiją. Kai kurios duomenų centrų paslaugas teikiančios įmonės jau yra įtraukę elektros energijos mokestį į šių paslaugų kainodarą. „Gartner“ analitikai prognozuoja, kad tai neilgai trukus padarys tokias paslaugas teikiančių operatorių dauguma. IT sritį kuruojantys įmonių atstovai gali tikėtis, kad ateityje išlaidos, skirtos elektros energijai, bus atskira eilute įtrauktos į debesų kompiuterijos paslaugų sutartis.

 

Asmeninės interneto talpyklos, paremtos debesų kompiuterija, ženklina naują interneto naudojimo erą. Šios paslaugos visiems įrenginiams, kuriais galima pasiekti internetą, pradedant asmeniniais kompiuteriais, baigiant išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais, taps savotiškais klijais, sulipdančiais klientų poreikius į vieną visumą.

 

Parengė Renata Alauskaitė

Atgal į debesų kompiuterijos sąrašą
Specialus Teo pasiūlymas