EN Kontaktai
Akcijos kaina (eurais)
Paskutinė akcijos kaina
Laikas Kaina Pokytis
14:09:48 0.939 € 0.00 %
Daugiau
Teo.ltApie TeoŽiniasklaidaiNaujienos„Teo“ pajamos per 2012 metus augo iki 760 mln. litų, grynasis pelnas – iki 159 mln. litų
    Visos naujienos

„Teo“ pajamos per 2012 metus augo iki 760 mln. litų, grynasis pelnas – iki 159 mln. litų

2013-01-30
 

Didžiausios Lietuvoje integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėjos „Teo“ įmonių grupės 2012 metų pajamos sudarė 760,2 mln. litų ir buvo 1,4 proc. didesnės, palyginti su 2011 metų pajamomis, kai jos siekė 750 mln. litų. Praėjusių metų bendrovės EBITDA marža padidėjo iki 40,4 procento, o grynasis pelnas augo 3 proc. iki 159,1 mln. litų.

 

Bendrovei toliau investuojant į naujosios kartos šviesolaidinį tinklą, jos teikiamomis interneto paslaugomis gruodžio pabaigoje naudojosi 385 tūkst. klientų – šis skaičius per metus augo 3,7 procento. Itin sparčiai – 12 procentų iki 169,3 tūkstančio – 2012 metais augo „Teo“ teikiamų televizijos paslaugų klientų skaičius. Tam didelės įtakos turėjo ir tai, kad spalio pabaigoje buvo išjungta analoginės antžeminės televizijos transliacija.

 

Pajamos iš „Teo“ įmonių grupės IT paslaugų trečius metus iš eilės augo daugiau nei 30 procentų.

 

„Praėjusieji metai buvo kupini iššūkių visai telekomunikacijų rinkai. Nepaisant to, „Teo“ jie buvo itin sėkmingi. Mūsų pasirinkta kryptis – kurti pridėtinę paslaugų vertę ir didinti jų išskirtinumą – pasiteisino. Vis daugiau klientų tai įvertina. Tad ir ateityje ketiname didžiausią dėmesį skirti jau mūsų paslaugomis besinaudojančių klientų poreikiams tenkinti“, – veiklos rezultatus komentavo „Teo“ generalinis direktorius Arūnas Šikšta.

 

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

 

„Teo“ pernai toliau intensyviai investavo į naujosios kartos šviesolaidinės prieigos ir pagrindinį tinklą – tam buvo skirta maždaug 120 mln. litų. 2012 metų pabaigoje bendrovės šviesolaidinio interneto paslaugomis galėjo naudotis 764 tūkst. namų ūkių, arba 64 proc. šalies gyventojų. Iš viso per 2012 metus „Teo“ investicijoms skyrė 151 mln. litų.

 

Bendrovės pajamos iš interneto paslaugų praėjusiais metais sudarė 22,6 proc., iš duomenų perdavimo ir su tinklu susijusių paslaugų – 11,5 proc., iš IT paslaugų – 8,5 proc., o iš televizijos paslaugų – 7,5 procento bendrų įmonės pajamų. Pajamos iš balso telefonijos paslaugų sausį–rugsėjį sudarė 46,7 proc., o iš kitų paslaugų – 3,2 proc. bendrų 2012 metų pajamų.

 

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, „Teo“ rinkos dalis pagal pajamas iš interneto prieigos paslaugų 2012 metų trečiąjį ketvirtį buvo 43,3 proc., o pagal pajamas iš skaitmeninės televizijos paslaugų – 44,1 procento. „Teo“ rinkos dalis pagal pajamas iš fiksuotojo telefono ryšio paslaugų sudarė 93,9 procento.

„Teo“ įmonių grupę sudaro pagrindinė įmonė TEO LT, AB ir bendrovės „Lintel“, „Baltic Data Center“, „Hostex“, „Interdata“, „Hosting“, „Kompetencijos ugdymo centras“ bei „Verslo investicijos“. „Teo“ yra VšĮ „Ryšių istorijos muziejaus“ steigėjas ir vienintelis savininkas.

 

Daugiau informacijos apie „Teo“ įmonių grupės 2012 metų rezultatus galima rasti bendrovės tinklalapyje internete čia >>.   

 

Apie TEO LT, AB:
„Teo“ teikia integruotas telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugas Lietuvos gyventojams ir verslui. Ilgametę patirtį telekomunikacijų versle turinti bendrovė itin didelį dėmesį skiria paslaugų kokybei ir klientų poreikiams. Daugiau nei 88 proc. „Teo“ akcijų valdo telekomunikacijų bendrovė „TeliaSonera AB“. „Teo“ akcijomis prekiaujama „NASDAQ OMX Vilnius“ vertybinių popierių biržoje.

 

 

Specialus Teo pasiūlymas