EN Kontaktai

Saugesnio interneto akademija – atsakingiems tėveliams

 

Šiandien internetas vaikams – vieta, kur jie gali susirasti draugų iš viso pasaulio, išbandyti įvairias pramogas, tyrinėti, mokytis ir tobulėti. Beje, vaikų atradimai internete tėvams kelia ne tik džiaugsmą, bet ir teikia rūpesčių: norėdami užtikrinti jų saugumą, jie turi suteikti savo atžaloms žinių apie galimus pavojus ir būdus jų išvengti.

 

Vaikai pernelyg atviri socialiniuose tinkluose 

 

Pastaruoju metu itin išpopuliarėjus socialiniams tinklams, aktuali tapo asmeninės vaikų informacijos ir jų pačių apsauga, mat socialiniuose tinkluose skelbiamais duomenimis gali pasinaudoti ne tik bičiuliai, bet ir piktavaliai.

 

Pastaraisiais metais atlikti pasauliniai tyrimai parodė, kad:

  • daugiau nei pusė apklaustų 10-17 metų amžiaus mokinių (56 proc.) internete skelbė asmeninę informaciją;
  • 43 proc. bendravo su nepažįstamais žmonėmis;
  • kas dvidešimtas su nepažįstamaisiais kalbėjosi apie lytinius santykius;
  • 71 proc. vaikų ir paauglių tvirtino gavę žinučių iš nepažįstamų asmenų.

 

Norėdama suteikti moksleiviams ir jų tėveliams daugiau žinių apie saugų interneto naudojimą, jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Švietimo ir mokslo  ministerijos Švietimo Informacinių technologijų centras (ITC) bei telekomunikacijų bendrovė TEO LT, AB organizuoja Saugesnio interneto akademiją. Per trejus metus Akademija jau aplankė daugiau nei 20 Lietuvos miestų; surengta per 300 pamokų ir paskaitų, o Saugesnio interneto akademijos studentais tapo daugiaunei 6 000 šalies moksleivių ir jų tėvelių. 

 

Tėvelių patogumui – patarimai internete

 

Šiais 2012 metais „Saugesnio interneto akademija", rengdama pamokas moksleiviams, keliaus po 12 Lietuvos miestų, o paskaitos tėveliams persikelia ir į interneto erdvę.

 

Atsakingų tėvelių patogumui pateikiame naudingų nuorodų, telefonų numerių ir mokomųjų vaizdo reportažų, kurie padės išplėsti savo žinių apie saugų internetą akiratį ir jomis aplenkti net... savo vaikus. Sėkmės ir smagaus pažinimo!

 

Galite parsisiųsti paskaitą „Saugesnio interneto diena, 2012", 320 MB.  

 

 

Naudingos nuorodos
Edukaciniai videofilmai tėvams

 

Lietuvos vartotojų institutas pataria. „Vaikų privatumas internete"

 

„Dalintis per daug“ „Papildymas“ „Justas“ „Darbo pokalbis“ „Žvaigždės“

 

Projektas „Bibliotekos pažangai“ pataria. Lietuvos įžymybės apie naudojimąsi internetu.

 

Marijonas Mikutavičius apie informaciją internete

 

Pagalba telefonu
  • Vaikų linija teikia emocinę paramą vaikams ir paaugliams. Į tarnybą galima kreiptis nemokamu telefono numeriu 116 111.
  • Profesionalios konsultacijos vaikų saugumo internete klausimais telefonu 8 700 55355*. Paslaugą teikia Teo įmonės grupės įmonė UAB „Lintel".

* Skambučio kainaTEO tinkle - 0,06 Eur/min., sujungimo mokestis - 0,04 Eur. Skambinant iš mobiliojo ryšio tinklų, galioja skambučių į Teo tinklą tarifai).

 

Projekto partneriai

 

 

 

 

Specialus Teo pasiūlymas