Teo.ltVersluiNaujienos„TV3 Play“: su „Teo“ nuolat siekiame naujų rekordų

„TV3 Play“: su „Teo“ nuolat siekiame naujų rekordų

Įžengus į TV3 televizijos transliacijų valdymo kambarį akys pirmiausia krypsta į ant sienos sukabintus ekranus, kuriuose nuolat keičiasi vaizdai. Kadangi per apsilankymą tiesiogiai transliuojamos sporto varžybos, kambaryje tylu, girdisi tik klavišų taukšėjimas ir transliacijos režisieriaus nurodymai komandai.

 

Dar prieš kelerius metus transliacijos iš šio kambario, kuris yra pastate Vilniaus Kalvarijų gatvėje, keliaudavo tiesiai į televizijos bokštą ir palydovinės televizijos signalų perdavimo stotį (angl. „uplink“). Šiandien papildomi atskiri signalai skirti internetui: internete talpinamos ir tiesioginės vaizdo transliacijos, ir vaizdo įrašai pagal pareikalavimą (angl. videos on demand, VOD).


 „Per pastaruosius metus televizijoje naudojamos technologijos labai keitėsi, dabar jos pigesnės ir prieinamesnės. Kiekvienas žmogus su mobiliuoju telefonu turi galimybę būti operatoriumi. Žinoma, mūsų tikslas lieka toks pats: suteikti galimybę žmonėms žiūrėti televiziją. Nebūtinai per televizorių“, – sako Arvydas Rimas, TV3 kūrybos direktorius.


 2011 m. vadovaujantis šiais principais įkurta televizija internete „TV3 Play“ greitai tapo žinomiausia interneto televizija Lietuvoje.

Įmonių grupė – viename pastate

Visi 125 kolektyvo nariai – TV3, TV6, TV8 televizijų, televizijos internete „TV3 Play“, naujienų ir pramogų portalo tv3.lt bei radijo „Power Hit Radio“ darbuotojai – sugebėjo tilpti dviejuose didelio pastato aukštuose.

 „Pirmame aukšte įsikūrusi žinių tarnyba, technikos skyrius, „Power Hit Radio“ studija ir interneto padalinys. Antrame aukšte yra programų, pardavimo, rinkodaros, planavimo, turinio kūrimo skyriai, administracija“, – žingsniuodamas per ilgą atvirą erdvę vardija A. Rimas.

 Trumpai stabtelime prie konferencijų salių, pavadintų pagal filmų žanrus: „Romantika“, „Veiksmas“, „Komedija“. Darbas vyksta visur: salėse, kiekviename aukšte esančiose virtuvėlėse, nedideliame, tačiau jaukiame „proto šturmo“ kambaryje.

„Visko būna. Kartais koridoriuje eina filmavimui pasiruošęs žinių vedėjas ir prasilenkia su kolega, kuris šlepsi apsiavęs šlepetes. Atmosfera pas mus laisva, kaip ir būdinga kūrybiškiems žmonėms“, – šypteli TV3 kūrybos vadovas.

Dirba ir ne biure

Didžioji dalis darbuotojų į biurą renkasi 8–9 valandą ryte ir dirba iki 17–18 val. Pagal atskirą grafiką dirba TV3 Žinių tarnyba, ruošianti žinias, rodomas vėlai vakare, ir technikos skyrius, užtikrinantis transliacijas ir kontroliuojantis jų kokybę.

 „Nuobodžiauti nėra kada – nuolat atsiranda naujų užduočių ir projektų, keičiasi sezonai, dalis žmonių dirba ne iš darbo vietos, keliauja. Nors dauguma renkasi dirbti biure, tačiau yra galimybė dirbti ir nuotoliniu būdu, turime naują intraneto platformą, kuri leidžia patogiai nuotoliniu būdu pasiekti informaciją, keistis didelių apimčių dokumentais, organizuoti darbus su kolegomis ir Lietuvoje, ir kitose šalyse“, – sako A. Rimas.

 Anot pašnekovo, nuotolinį darbą iš Vilniuje esančių sporto arenų labai palengvina šalyje vis geriau išplėtotas optinio interneto ryšys: „Spartų internetą tikrai vertiname, nes turime dirbti su „sunkiais“ vaizdo įrašais, juos kuo greičiau persiųsti. Dirbti arenose, kuriose yra įdiegtas „Teo“ šviesolaidis, gerokai paprasčiau. Visoje šalyje, jei tik yra galimybė, naudojame „Teo“ tinklą.“

Krepšinis kuria rekordus

Spartus internetas itin praverčia vykstant pasaulio ir Europos vyrų krepšinio čempionatams. Per čempionatus sumušami visi „TV3 Play“ žiūrimumo rekordai. Darbuotojus tai džiugina, tačiau tuo pačiu kelia nemažai rūpesčių – vos pradėjus teikti paslaugą nepavykdavo išvengti ryšio sutrikimų.


 „Kai pristatėme „TV3 Play“, tai buvo visiems naujiena. Ir mums, ir ryšio teikėjams. Galiu drąsiai pasakyti, kad Lietuvoje iki tol tokio interneto poreikio nėra buvę. Ruošdamiesi krepšinio čempionatui iš „Teo“ užsakėme didžiausią interneto srautą Lietuvoje. Vėliau su „Teo“ pagalba pagerinome dar ne vieną internetinės transliacijos rekordą. Šios vasaros krepšinio čempionatui taip pat ruošiamės ir mes, ir „Teo“, jų specialistai ruošia serverius, jungtis“, – pasakoja A. Rimas.


 Įprastai „TV3 Play“ per mėnesį sulaukia apie 225 tūkst. kompiuterius naudojančių lankytojų, dar 56 tūkst. jų apsilanko naudodami telefonus ar planšetinius kompiuterius. Sklandų vaizdo transliacijų ir VOD veikimą užtikrina du „Teo“ serveriai, kuriuose patalpinti visi „TV3 Play“ svetainės veiklai reikalingi duomenys ir servisai.

Nestabdomas augimas

Ne mažiau stabilaus interneto paslaugos reikalingos ir kitam TV3 grupės projektui – prieš kelis mėnesius pradėjusiam veikti naujienų ir pramogų portalui tv3.lt. Šiuo metu portalas patenka tarp trijų lankomiausių lietuviškų portalų, aplenkęs tokius ilgamečius rinkos lyderius kaip lrytas.lt, vz.lt, alfa.lt.

 „Sulaukiame beveik milijono unikalių lankytojų per mėnesį, tad skaitmeninis srautas tikrai nemažas ir planuojame, kad augs. Lankytojai per pirmus du mėnesius portale jau praleido 600 000 valandų, dar 90 000 valandų portalas naršytas išmaniuosiuose telefonuose“, – sako A. Rimas.

Vienas nemaloniausių technologinių trikdžių bet kuriam tokio tipo portalui yra DDoS atakos, per kurias į serverį siunčiamas didelis duomenų srautas, galintis sutrikdyti jo veiklą, tad tv3.lt pasirūpino, kad tokias atakas, joms vos prasidėjus, sustabdytų „Teo“ specialistai.

Detalus sprendimo aprašymas

Atsisiųsti

Norite sužinoti daugiau?

Susisiekite su mumis 1816 arba užpildykite šią formą:

 

Grįžti atgal