Teo Wi-Fi
mokyklose

...nes tikime, kad pažangiose
mokyklose auga Lietuvos lyderiai
Erdvė technologijoms

Šiuolaikiniai moksleiviai išmanūs ir pažangūs: internetas yra jų mokslo ir laisvalaikio dalis. Edukacijos specialistai tvirtina, kad be interneto ir technologijų neįsivaizduojama ir šiuolaikinė mokykla.

Nuo šiol pažangiose Lietuvos mokyklose veikia belaidis internetas Teo Wi-Fi, kuriuo naudodamiesi moksleiviai ir pedagogai pertraukų metu gali ieškoti reikalingos informacijos.

Moksleiviai per pertraukas gali ruoštis pamokoms, susirasti aktualios informacijos ir ja dalintis. Internetas Teo Wi-Fi neblaško moksleivių dėmesio per pamokas, nes veikia ten, kur moksleiviai leidžia laiką pertraukų metu.

Kaip naudotis ir prisijungti prie Teo Wi-Fi?
Informacijos paieškai

Šiose ugdymui svarbiose svetainėse moksleiviai gali naršyti nemokamai:

Kiek kainuoja Teo Wi-Fi?

Nereikės skaičiuoti megabaitų, nes siunčiamų
duomenų kiekis neribojamas ir papildomai
neapmokestinamas.

Teo interneto klientams
Nemokamas

planų „Optimalus“, „Premium“,
„Internetas 8“ ir „Internetas 12“ klientams

1,45 Eur/mėn.

planų „Bazinis“, „Para“, „Startas“, „Internetas 4“ klientams

Neturintiems Teo interneto
2,9 Eur/mėn.
Kaip užsisakyti Teo Wi-Fi?

Su vienu Teo Wi-Fi prisijungimo kodu vienu metu galima jungtis net iš trijų įrenginių:
telefonų, planšetinių ir įprastų kompiuterių.

Teo interneto klientams
  • Savitarnos svetainėje Mano Teo
  • Telefonu 1817
    (skambučiai mokami)
Neturintiems Teo interneto
SMS numeriu 118 siunčiant:
  • tekstą „TEO3“ - jei užsakai PARAI;
    kaina - 0,87 Eur
  • tekstą „TEO10“ - jei užsakote MĖNESIUI; kaina - 2,9 Eur
Daugiau apie Teo Wi-Fi užsakymą Jei paslaugą užsakysite mėnesio pradžioje ar pabaigoje, mokėsite viso mėnesio mokestį.
Kur veikia Teo Wi-Fi?

Internetu Teo Wi-Fi galima naudotis ir mieste esančiuose belaidžio interneto taškuose.

Internetas ir mokykla
Internetas ir technologijos – koja kojon su mokykla
Šiuolaikinė mokykla turi suteikti visas galimybes vaikams gauti naujausių žinių čia ir dabar. Jaunoji karta neįsivaizduoja savo gyvenimo be kasdien naudojamų technologijos išradimų – išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų ir planšetinių kompiuterių, o šių – be interneto.
Austėja
Landsbergienė:

„Mokykla turi skleisti tai,
kas yra naujausia.“

Technologijos tobulina

Tyrimai rodo, kad gabesni tie vaikai, kurie turi galimybę naudoti daugiau ir įvairesnių informacinių išteklių. Tarptautinių matematikos ir gamtos mokslų bei skaitymo gebėjimų tyrimų rezultatai parodė, kad vaiko, kurio tėvų namuose yra daugiau kaip 100 knygų, atskiras vaiko kambarys, asmeninis kompiuteris ir prieiga prie interneto, mokymosi rezultatai geresni.

„Technologijos, internetas vaikams padeda tobulėti. Kuo daugiau priemonių mokame naudoti, tuo daugiau žinome, tuo labiau pasilengviname gyvenimą.

Pavyzdžiui, mokėdami naudotis internetu galime greitai rasti norimos informacijos. Mokykla, kurioje nėra daugeliui prieinamo interneto, pasilieka praėjusiame amžiuje, ji nebežengia koja kojon su gyvenimu“, – įsitikinusi edukologijos mokslų daktarė, tinklaraščio apie švietimą autorė, keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė.

Daugiau galimybių lavintis

Edukologės A. Landsbergienės įsteigtoje Karalienės Mortos mokykloje taikomi pažangūs mokymo metodai, klasėse įrengtas spartus belaidis internetas, naudojami planšetiniai kompiuteriai, projektoriai. Anot A. Landsbergienės, kuriant mokyklą buvo stengiamasi, kad vaikams ji suteiktų daugiau galimybių lavintis nei jie turi namie.

„Mokykla turi skleisti tai, kas naujausia“, – įsitikinusi edukologė.

Visose klasėse internetas veikia ir Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje. Joje mokiniai naudojasi ir nauja kompiuterių įranga, interaktyviomis lentomis.

„Internetas ir technologijos padeda taupyti laiką, greičiau rasti informacijos, o pamokas padaro informatyvesnes ir vaizdingesnes“, – teigia progimnazijos direktorius Juozas Varkulevičius.

Jis mano, kad be interneto sunkiai išsiverstų ir mokytojai, ir mokiniai, ir jų tėvai, nes progimnazijoje jau trečius metus naudojamas el. dienynas. Jame galima rasti ne tik mokytojų parašytus pažymius, paskirtus namų darbus, bet ir tėvų diskusijų forumą.

Projektas
pažangioms mokykloms

Ir Karalienės Mortos mokykloje, ir Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje internetą įvedė ir saugų naršymą užtikrina bendrovė Teo.

„Teo skatina technologiškai pažangų ugdymą ir remia tokius projektus. Tikime, kad technologiškai pažan­giose mokyklose auga ateities lyderiai, ir norime, kad belaidžio interneto tinklas taptų pirmuoju žingsniu technologinio ugdymo ir išmanios visuomenės augimo link“, – teigia Teo Verslo klientų rinkodaros departamento direktorė Nerilė Mažeikienė.

Interneto svarbą visuomenės technologinei pažangai supranta ir pažangiausios pasaulio valstybės: JAV prezidentas Barackas Obama šią vasarą paskelbė, kad per artimiausius 5 metus šalies mokyklos bus aprūpintos sparčiu plačiajuosčiu belaidžiu internetu.

„Kodėl šalyje, kurioje tikimės Wi-Fi gerdami kavą, neturėjus jo ir mūsų mokyklose?“ – viešėdamas Muresvilio miesto mokykloje retoriškai klausė JAV prezidentas.

Svarbiausia – auklėjimas

Svarbu nepamiršti, kad internetas ne tik atveria daug galimybių, bet ir gali būti žalingas juo neatsakingai besinaudojantiems vaikams bei paaugliams. Londono ekonomikos ir politikos mokslų universiteto tyrimas atskleidė, kad trečdalis Lietuvos vaikų susiduria su grėsmėmis internete: kibernetinėmis patyčiomis ir priekabiavimu, seksualinio pobūdžio vaizdais ir bendravimu su nepažįstamaisiais. A. Landsbergienės teigimu, vaikams negalima uždrausti naudotis technologijomis, bet būtina išaiškinti, kaip tai daryti saugiai ir kokie pavojai gresia.

Edukologė taip pat pataria internetu naudotis bendroje namų erdvėje – tada tėvams bus lengviau kontroliuoti, kokiuose pusla­piuose lankosi jų atžala. Ji rekomenduoja skatinti vaikų sąmoningumą, su jais kalbėtis apie tinkamą naudojimąsi technologijomis ir rodyti pavyzdį.

„Amerikiečiai labai teisingai sako: „Vaikas daro ne tai, ką sakai, o tai, ką darai.“ Tėvai turi būti teigiamas pavyzdys savo vaikui. Jei jie nori vaiką atitraukti nuo kompiuterio ir sudominti knygomis, knygas reikia skaityti ir patiems tėvams, o ne visą vakarą spoksoti į televizorių“, – sako A. Landsbergienė.

Austėja
Landsbergienė:

„Vaikas daro ne tai, ką tu
sakai, o tai, ką tu darai.“

Ar jūsų mokykloje veikia Teo Wi-Fi?
Šiuo metu Teo Wi-Fi gali naudotis moksleiviai keliuose šimtuose Lietuvos mokyklų.
Sužinokite, ar jūsų mokykloje veikia Teo Wi-Fi.
Mokyklų sąrašas, kuriose jau veikia Teo Wi-Fi
  • Nėra įrašų
Kur veikia Teo Wi-Fi mieste
Atsiliepimai
Monika, Marijampolė (17 m.)

Internete naršau ne tik namie, bet ir mokykloje. Wi-Fi mokykloje man labiausiai reikalingas prisijungti prie el. dienyno, nes mokytojai už kontrolinius parašytų pažymių dažnai nepasako, liepia patiems pasižiūrėti internete. El. dienyne tai pat randu mokytojų paskirtus namų darbus.

Dienomis, kai reikia eiti į mokyklą ir atlikti namų darbus, internetu naudojuosi kiek mažiau. Būtų labai keista ir nepatogu, jei nebegalėčiau kasdien naudotis internetu – užtrukčiau daug ilgiau norėdama surasti reikiamą informaciją.

Esu dvyliktokė, todėl reikia skaityti daug papildomos medžiagos, pavyzdžiui, mokytojai dažnai atsiunčia papildomos literatūros PDF formatu. Sunku būtų išsiversti be paieškos sistemos „Google“, kuri man padeda rasti informacijos ir laisvalaikiui, ir mokslams.

Gustė, Vilnius (18 m.)

Dažniausiai Wi-Fi naudojuosi išmaniajame telefone, todėl informacija ir galimybės bendrauti – pasiekiamos ranka. Man aktualu dienos naujienos, tvarkaraščiai, adresai, kontaktai. Daug laiko praleidžiu socialiniame tinkle „Facebook“, lietuviškuose informaciniuose portaluose. Internetas tapo greičiausiu ir patogiausiu būdu susisiekti su draugais, sužinoti apie renginius, projektus.

Pastarųjų poros mokslo metų be interneto neįsivaizduočiau. Jame galima rasti nuo mate­matikos užduočių paaiškinimų iki diskusijų apie literatūrą. Čia pateikiami naujausi duomenys, kurie vadovėliuose gali būti pasenę. Pasaulis keičiasi, todėl ruošiant pristatymus privalu pasidomėti, kas pasikeitė. Abiturientui internete patogu ieškoti informacijos apie stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką, universitetus, jų studijų programas.

Indrė, Molėtų raj. (18 m.)

Man Wi-Fi ryšys reikalingas naršyti sociali­niuose tinkluose, klausytis muzikos, ieškoti informacijos, skaityti naujienas, įkelti nuotraukas. Be interneto jausčiausi lyg negyvenamoje saloje, nes naujienų ir el. pašto tikrinimas jau tapo kasdieniu ritualu.

Laisvalaikį leidžiu puslapiuose: „Facebook“, „Gmail“, „Linkedin“, „YouTube“, o informacijos ieškau: „Wikipedia“, „Mokslai.lt“, „Zinauviska.lt“, „Delfi.lt“, „Lrytas.lt“.

Internetas po vadovėlių – antra vieta, kur ieškau informacijos, dažnai tai darau ir mokykloje prieš pamokas. Paprastai ieškau ir skaitau mokinių recenzijas, rašinius, analizes, taip pat apie žymius žmones, svarbiausius istorinius įvykius, žiūriu istorinius filmus. Dažnai naudoju internetinį vertėją, jeigu nesuprantu vieno ar kelių užsienio kalbų žodžių.

Naudinga žinoti
Suteikdami galimybę vaikams ir mokytojams mokykloje naudotis Teo belaidžiu internetu, tikimės, kad internetas padės moksleiviams prasmingai išnaudoti pertraukų metą, rengiantis naujai pamokai, ieškant atsakymų į mokytojų užduotus klausimus, atliekant užduotis, jungiantis prie elektroninio dienyno. Suprantame, kad dėl mokykloje įrengtos belaidžio ryšio įrangos gali kilti įvairiausių klausimų, tad iš anksto atsakome į juos.
Kaip kontroliuoti vaikų išlaidas
naršant internete išmaniaisiais įrenginiais?

Belaidis internetas ypatingas tuo, kad naudojantis juo siunčiamų duomenų kiekis neribojamas ir papildomai neapmokestinamas. Taigi, naudojantis Teo Wi-Fi galima planuoti išlaidas – jei mokamas mėnesio mokestis, jis nepriklauso nuo naršymo intensyvumo.

Nemokamai Teo Wi-Fi gali naudotis Teo klientai, kurie naudojasi interneto ZEBRA planais: „Premium“ ar „Optimalus“, nesvarbu, ar internetas būtų teikiamas šviesolaidinio ryšio ar DSL technologija, taip pat paslaugų rinkiniais: „Namai 1“, „Namai 2“ ar „Namai 3“.

Vienu kodu tuo pačiu metu vartotojai gali jungtis trimis įrenginiais.

Ar belaidžio ryšio įranga nekenkia sveikatai?

Teo mokyklose belaidį ryšį Teo Wi-Fi įrengė, ypač atidžiai parinkęs Wi-Fi ryšio įrangą, kad ji nekenktų vaikų ir mokytojų sveikatai.

LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos higienos normos reglamentuoja, koks elektromagnetinių bangų spinduliavimas nėra kenks­mingas žmonių sveikatai. Bendras mikrobangų elektromagnetinės spinduliuotės energijos srauto tankis gyvenamojoje aplinkoje turi būti ne didesnis kaip 10 µW/ cm² (mikrovatų kvadratiniam centimetrui).

Užtikriname, kad mokyklose naudojama įranga atitinka šiuos reikalavimus.

Bendrovė Teo nuolat prižiūrės įrangą, kad mokykloje veikiančios Teo Wi-Fi įrangos elektromagnetinė spinduliuotė neviršytų leistinų normų.

Kiek tai kainuos mokyklai?

Belaidžio ryšio Wi-Fi įrangą, kuri sumontuota mokykloje, prižiūrės Teo specialistai, tad mokykla dėl to jokių papildomų išlaidų nepatirs. Už Teo įrangos laikymą ir įrengimą mokyklai mokėti taip pat nieko nereikia – visas šias išlaidas padengia Teo. Mokykla patirs tik išlaidų už elektrą (2–5 kWh): jos per mėnesį, priklausomai nuo elektros energijos tarifų, gali sudaryti iki 0,58 Eur .

Ar tai nekliudys mokslui pamokų metu?

Mokykloje įrengtas tik vienas Wi-Fi įrenginys. Priklausomai nuo susita­rimo su mokykla, jis sumontuotas koridoriuje ar mokyklos hole, kur mokiniai leidžia laisvą laiką, pertraukas. Įrenginio veikimo zona yra ribota, daugelyje klasių belaidis Wi-Fi ryšys bus tiesiog nepasiekiamas.

Tikimės, kad mokyklose internetu bus naudojamasi kaip papildoma ugdymo priemone, kuri leistų moksleiviams ieškoti atsakymų, spręsti užduotis, rengti projektus čia pat mokykloje jiems priimtinu būdu. Manome, kad jis bus naudingas ir pedagogams pildant elektroninį dienyną, rengiant užduotis, ruošiantis pamokoms.

Kokia nauda mokyklai?

Mokiniai ir mokytojai, net ir neturėdami paslaugos Teo Wi-Fi, turės galimybę nemokamai naršyti svarbiausiuose mokyklos bendruomenei interneto puslapiuose: el. dienyno, Egzaminų centro, pagalbos mokiniams ir paaugliams ir kitose švietimo srities svetainėse.

Kiekvienai mokyklai penki prisijungimo prie Teo Wi-Fi kodai suteikti nemokamai. Juos mokykla galės naudoti savo nuožiūra pagrindinio ar papildomo ugdymo reikmėms.